KONTAKTNÍ CENTRUM PLUS - XIII. ROČNÍK ODBORNÉ MEZINÁRODNÍ KONFERENCE 2019

KONTAKTNÍ CENTRUM PLUS - XIII. ROČNÍK ODBORNÉ MEZINÁRODNÍ KONFERENCE 2019
Letos proběhl již třináctý ročník Mezinárodní odborné konference Kontaktního centra Plus Kroměříž v rámci Mezinárodního dne boje proti drogám. Akce se uskutečnila v pátek 21. 6. 2019 v Domě kultury Kroměříž a navštívilo ji rekordních 302 osob!Konference se zúčastnili odborníci z řad sociálních i zdravotnických pracovníků, pedagogů, psychologů, lékařů i kolegů z protidrogových služeb.
Děkujeme za podporu všem sponzorům, lektorům i účastníkům!
Budeme se těšit v roce 2020!
Tým Kontaktního centra Plus Kroměříž

 

Petice za záchranu Domácí zdravotní péče

Petice za záchranu Domácí zdravotní péče

Vážení a milí, 

Charita ČR  se ani po roce nedohodla se zdravotními pojišťovnami ohledně úhrad za zdravotní výkony, které provádějí zdravotní sestry v domácnostech občanů. Tyto výkony indikuje lékař a my ani nesmíme odmítat pacienty. Situace se dá připodobnit k tomu, že byste  byli v zaměstnání 12 hodin, ale zaplaceno by bylo jen 6 hodin pracovní doby. Neudržitelná situace si vyžaduje Vaši pomoc. Dohodovací řízení s pojišťovnami, zejména z VZP ČR, nikam nevede, Charitám dlouhodobě chybí finanční prostředky na mzdy a provoz Domácí zdravotní péče. Máte li chuť udělat něco dobrého a potřebného, prosím připojte svůj podpis - níže je odkaz na listinnou podobu a online podpobu petice, včetně všech informací k petici.

Létající čítárna s duší

Létající čítárna s duší

Sociální rehabilitace Zahrada, která sídlí v blízkosti Podzámecké zahrady rozjela "Létající čítárnu s duší".

Rozšiřujeme poradenství

Rozšiřujeme poradenství

Hledáme pracovníka na pozici sociální pracovník / pracovnice do Sociální poradny.

Poděkování nadaci ČEZ

Poděkování nadaci ČEZ

Děkujeme Nadaci ČEZ za možnost vybavit potřebným zařízením Domácí zdravotní péči Charity Kroměříž. Domácí zdravotní péče (DZP) je terénní zdravotní služba pro 94 obcí. Počet zdravotních sester je 4, a dostupnost péče je 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Pomoc vyhořelé rodině v Počenicích v roce 2016

Pomoc vyhořelé rodině v Počenicích v roce 2016

Vážení dárci,
je nám milou povinností Vás informovat o konečném vyúčtování veřejné sbírky, která se konala na pomoc vyhořelé rodině v Počenicích na Kroměřížsku .

Osobní asistent/asistentka

Osobní asistent/asistentka

Hledáme pracovníka na pozici Osobní asistent/asistentka do Osobní asistence .

Den pro rodinu

Den pro rodinu

V pátek 31. května proběhla na Hanáckém náměstí v Kroměříži akce s názvem Den pro rodinu, kterou pořádalo Město Kroměříž – Zdravé město s partnery.
Na akci se mimo jiné představovaly neziskové organizace. Charita Kroměříž zde prezentovala své služby a informovala veřejnost v jakých situacích je možné se na Charitu Kroměříž obrátit.
Bylo to příjemné setkání i mezi neziskovými organizacemi a rádi jsme se akce účastnili.

13. ROČNÍK ODBORNÉ KONFERENCE

13. ROČNÍK ODBORNÉ KONFERENCE

Vážená paní, vážený pane,

dovolujeme si Vás pozvat na 13. ročník Mezinárodní odborné konference Kontaktního centra Plus Kroměříž pořádané u příležitosti Mezinárodního dne boje proti drogám. Letošní ročník je výjimečný, slavíme 20. výročí. Téma konference je „Z drog zpět do života“. Konference se uskuteční v pátek 21. 6. 2019 Domu kultury Kroměříž (Tovačovského 2828, Kroměříž 767 01).

Půjčování kompenzačních pomůcek

Půjčování kompenzačních pomůcek

Změna provozní doby půjčování kompenzačních pomůcek